Coraz trudniej o dobrego fotografa na wesele

fotograf na wesele białystok

W internecie znaleźć można multum ogłoszeń, w których fotografowie oferują swoje usługi na najważniejsze wydarzenia w życiu, w tym śluby i wesela. Jak jednak odróżnić amatora, który wykonuje zdjęcia bez profesjonalnych umiejętności, a potem obrabia je w prostych programach graficznych od fachowca, dla którego zawód fotografa jest nie tylko pasją, ale również życiowym zawodem? Jak wybrać tego właściwego, dzięki któremu fotografia ślubna będzie spełniać nasze wszelkie oczekiwania? Sprawdźcie, na co zwracać szczególną uwagę.

Fotograf dostępny od zaraz

Pamiętaj, że na dobrego fotografa będziesz czekać co najmniej kilka miesięcy. Ci, którzy są dostępni „od ręki”, raczej nie mają odpowiednich kwalifikacji, fotograficznego zmysłu ani nawet dobrej jakości sprzętu, by stworzyć magiczną sesję.

W sieci znajdziesz też usługi fotograficzne w zadziwiająco niskiej cenie. Możesz znaleźć także ofertę, zgodnie z którą zapłacisz za sesję tylko połowę ceny, bo „profesjonalista” dopiero tworzy własne portfolio. Naszym zdaniem nie warto ryzykować, bo chociaż nie skreślamy tych początkujących i wielu z nich rzeczywiście może posiadać talent, to jednak ślub jest wydarzeniem, w przypadku którego nie ma miejsca na najmniejsze błędy.

Doświadczenie na medal

Jeśli chcesz, by Twoja fotografia ślubna stanowiła wartościową pamiątkę, dokładnie sprawdź umiejętności fotografa, z którym podpiszesz umowę. Dokumentacją jego pracy jest portfolio, które zresztą każdy profesjonalista posiada. Dzięki niemu przekonasz się nie tylko co do jakości realizowanych sesji, ale również stylu pracy i estetyki ostatecznych dzieł. Pamiętaj, że dobry fotograf potrafi dostosować swoją pracę do potrzeb i oczekiwań nowożeńców. Tworzy sesje zgodne z najnowszymi trendami w zakresie fotografii, ale dzięki swojej kreatywności jest również w stanie spełnić nawet najbardziej nieoczekiwane pomysły na niestandardowe sesje.

Formalności, o których trzeba pamiętać

Wszelkie uzgodnienia warto zapisywać w umowie. W ogóle podpisanie umowy jest w tym przypadku koniecznością. Nie wystarczy tutaj słowne umówienie się na realizację sesji. Dokument będzie postawą do żądania wykonania zamówionej usługi. Każdy profesjonalny fotograf na wesele Białystok doskonale o tym wie i jest to już standard.

W umowie powinna być zapisana nie tylko dokładna data wykonania usługi, ale także jej zakres, w tym godziny pracy fotografa czy liczba finalnych zdjęć. Najczęściej fotograf pracuje już od momentu przygotowań do ślubu, później jest obecny w kościele, potem na weselu. Większość par decyduje się także na sesję ślubną w plenerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *