Jak zostać księgowym

kadry i płace kurs

Zawód księgowego jest cały czas bardzo popularnym i potrzebnym zawodem, a z usług wykwalifikowanych księgowych korzysta wiele firm, ale również osoby fizyczne. I chociaż wydawać by się mogło że w dobie rozwijającego się Internetu zawód ten jest jednak skazany na wymarcie to cały czas niezmiennie cieszy się on dużą popularnością, jak pokazują to statystyki.  Obecnie osoby z ogromną wiedzą księgową oraz finansową są bardzo poszukiwane, dlatego też poszukując pomysłu na to jak ma wyglądać nasza ścieżka kariery zawodowej warto pomyśleć o tym jak zostać dobrym księgowym.

Jak zostać dobrym księgowym

Jeszcze przed kilkunastoma laty odpowiedź na pytanie jak zostać księgowym była bardzo prosta, aby zostać księgowym wystarczyło zdobyć odpowiedni certyfikat księgowego, dokument ten był wydawany przez Ministerstwo Finansów.  Dziś sytuacja wygląda tak, ze usługi księgowe może świadczyć w zasadzie każdy wystarczy jedynie skończyć kurs podstaw rachunkowości bądź kurs kadry i płace (więcej) i już możemy świadczyć usługi w tym zakresie. Niestety taka zmiana przepisów doprowadziła do spadku jakości usług księgowych.

Jednak w sytuacji kiedy szukamy pomysłu na swoje życie zawodowe i jesteśmy na etapie szkoły średniej a z księgowości chcemy związać swoje życie najlepszym pomysłem jest wybór studiów ekonomicznych. Chociaż polskie uczelnie nie posiadają kierunków konkretnie związanych z księgowością niezbędną wiedze możemy zdobyć na takich kierunkach jak ekonomia finanse czy rachunkowość. Warto także skorzystać z licznych kursów które SA dostępne z zakresu księgowości takie jak kurs podstaw rachunkowości czy też kurs na doradcę podatkowego.

Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że możemy ubiegać się o dofinansowanie na szkolenia które z pewnością ułatwią nam rozwój kariery. Warto z nich korzystać  i być na bieżąco z tym gdzie i jakie dofinansowanie możemy otrzymać . Niestety taka zmiana przepisów doprowadziła do spadku jakości usług księgowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *