Jak się pakować? Poznaj cenne wskazówki

torba weekendowa

Większość z nas uwielbia podróżować, ale już nie bardzo lubimy przygotowania do wyjazdów. Pakowanie to dla wielu z nas prawdziwa zmora. Okazuje się jednak, że nie jest to trudne. Poznaj nasze rady stan się mistrzem pakowania walizek. Bez względu na to, czy wybierasz się na weekendową wycieczkę, czy tygodniowy urlop w daleki zakątek świata, pod ręką będziesz miał wszystko, czego tylko potrzebujesz.

  1. Lista niezbędnych rzeczy to podstawa

Zanim jeszcze zaczniesz się pakować, zrób listę przedmiotów, które chcesz zabrać. Pamiętaj o tym, że raczej mają być to rzeczy praktyczne. Pod uwagę musisz brać miejsce docelowe podróży, warunki atmosferyczne oraz standardy pobytu. Zupełnie inne rzeczy zapakujesz do walizki, kiedy jedziesz do ekskluzywnego hotelu, a inne pomieści Twoja torba weekendowa, kiedy wybierasz się pod namiot.

  1. Zestawy dadzą Ci komfort

Pamiętaj, że do walizki czy niewielkiej torby nie zapakujesz całej garderoby i wszystkich kosmetyków. Musisz się zdecydować na kilka kompletów. Dokładnie tak. Pakuj komplety codziennych stylizacji, dzięki czemu unikniesz pakowania elementów garderoby, których i tak nie wykorzystasz. Jeśli zabierasz szorty, to niech Twoja torba weekendowa pomieści również bawełniane koszulki. Jeśli stawiasz na elegancką garderobę, to koniecznie zabierz również właściwe obuwie. Na służbową delegację najlepsze będą klasyczne czarne szpilki – te pasują do każdego stroju.

  1. Odpowiedni bagaż

Jeśli jedziesz tylko na kilka dni, to optymalnym rozwiązaniem będzie niewielka torba sportowa albo walizka na kółkach o małych rozmiarach. Nawet jeśli posiadasz duży bagaż i chcesz zabrać zapasy, odradzamy. Jesteśmy pewni, że w ciągu 2-3 dni nie wykorzystasz większości rzecz, jakie zabierasz. Pamiętaj, że to Ty będziesz musiała dźwigać bagaż i znaleźć na niego miejsce w obiekcie noclegowym. Nie zawsze jest to takie proste.

  1. Ważna jest okoliczność

Oczywiście na biwak w lesie lepsza będzie torba weekendowa – z trwałej skóry albo w stylu sportowym. Na firmowy wyjazd czy służbową delegację spakuj się raczej w elegancką torbę podróżną. Niby sam bagaż nie powinien mieć znaczenia, bo przecież liczy się jego zawartość, ale jednak nie da się ukryć, że i on wpływa na nasz wizerunek. Odpowiedni wybór wpływać też będzie na komfort użytkowania takiej przenośnej szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *