Gdzie kupować ubrania na motocykl?

odzież motocyklowa

Zgodnie z obowiązującymi przepisami polskiego prawa, motocykliści, którzy chcą podróżować jednośladem, muszą być wyposażeni w kask ochronny. Nie ma natomiast wytycznych, które uwzględniają pozostałe elementy ubioru na motocykl. Ochrona, bezpieczeństwo oraz komfort jazdy jest więc zależny od samych właścicieli tego typu pojazdów mechanicznych. Większość motocyklistów zdaje sobie jednak sprawę, jak kluczową funkcję pełni właściwy strój na motocykl. To dlatego skompletowanie niezbędnych elementów garderoby wiąże się najczęściej ze sporą inwestycją finansową. Sam dobór wszystkich części nie jest też wcale taki prosty i przeważnie ujmuje indywidualne preferencje nabywcy.

 

Zakupy w sklepie stacjonarnym

W każdym większym mieście na terenie naszego kraju funkcjonują sklepy z asortymentem motocyklowym. To właśnie do nich warto zajrzeć, bez względu na to, jakiej marki ubranie chcemy nabyć. Większość oferuje szeroki wybór – na wieszaku wisi kurtka dainese, a tuż obok plecak kriega. W tej branży produkty wydawałoby się konkurencyjnych marek, mogą być z powodzeniem prezentowane w jednym punkcie sprzedażowym. Oczywiście, prężnie działają także salony dystrybucyjne tylko jednej firmy z asortymentem motocyklowym. Do takich kierują się jednak ci, którzy doskonale znają właściwości poszczególnych produktów i już wcześniej podjęli decyzję o wyborze danego modelu.

Co ważne, w sklepie stacjonarnym można liczyć nie tylko na możliwość przymierzenia każdego elementu garderoby, dzięki czemu udaje się idealnie dopasować rozmiar czy sprawdzić tak pożądaną podczas jazdy motocyklem swobodę ruchów. Początkujący motocykliści mają też gwarancję fachowej pomocy i doradztwa. W takich punktach pracują zazwyczaj miłośnicy jazdy jednośladem, którzy mają obszerną wiedzę w zakresie wszelkich przydatnych akcesoriów.

 

Zakupy online

Osoby, które nie mogą wybrać się do sklepu stacjonarnego – w czasach pandemii koronawirusa większość z ich jest zresztą zamkniętych, z powodzeniem mogą zrealizować zakupy w sieci. Zakupy online wiążą się z dostępnością większej ilości asortymentu, do tego nierzadko poszczególne elementy oferowane mogą być w niższej cenie.

W tym przypadku istnieje jednak ryzyko niepowodzenia, jakie wiąże się z niedopasowaniem ubrania. Kurtka na motor może okazać się za mała albo zbyt opięta, a buty za duże. Każdy klient ma rzecz jasna możliwość zwrotu towaru i to bez podania przyczyny, natomiast zawsze wydłuża to czas transakcji zakupowej, która spełnia wymagania i potrzeby klienta. Robiąc zakupy w internecie, nie zawsze istnieje też szansa na uzyskanie pomocy w wyborze konkretnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *