Znane osoby, które zmarły w pierwszych miesiącach 2020 roku.

zakład pogrzebowy warszawa

Lata 2019 i 2018 były naprawdę obfite w śmierci znanych osób. Wiele osób obawia się, że rok 2020 również będzie pełen pogrzebów i pożegnań ze znanymi aktorami, piosenkarzami czy politykami. Jak na razie nie można wyrokować, ale przypomnijmy, jakie znane osoby zmarły dotychczas w 2020 roku. 

W przypadku pogrzebu znanych osób niezwykle ważne jest odpowiedni zakład pogrzebowy. Warszawa to miejsce, gdzie odbywa się najwięcej pogrzebów znanych osób w Polsce, więc tamtejsze większe domy pogrzebowe są już zaznajomione z organizacja takich uroczystości. 

Emil Karewicz: życiorys. 

Emil Karewicz zmarł 18 marca 2020 w wieku 96 lat. Ten utalentowany aktor jest najbardziej znany szerszej publiczności z roli Harmanna Brunnera z kultowego serialu “Stawka większa niż życie”. 

Emil Karewicz urodził się w Wilnie w 1923 roku i tam zaczął swoją aktywność zawodową. W czasie II Wojny Światowej walczył w II Armii Wojska Polskiego – za swoją walkę został odznaczony.

Mimo, że Emil Karewicz był znany przede wszystkim z serialu “Stawka większa niż życie” i z roli króla Władysława Jagiełły z filmu “Krzyżacy”, to był on przede wszystkim wyśmienitym aktorem teatralnym. Zagrał między innymi Oktawiusza w dramacie Szekspira “Juliusz Cezar”, Gospodarza w “Weselu” Wyspiańskiego oraz Stomila w “Tangu” Mrożka. Zagrał w przeszło 60 filmach i serialach. 

Emil Karewicz miał troje dzieci i pięcioro wnucząt.

Paweł Królikowski życiorys. 

Paweł Królikowski to polski aktor, który zmarł 27 lutego 2020. Pochodził on z rodziny z długimi tradycjami aktorskimi. Był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej i miał z nią trójkę dzieci.

Czytaj również: Jak wygląda pogrzeb w islamie?

Aktor ten był jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych aktorów w Polsce. Większość osób kojarzy go zapewne z roli Kusego z kultowego serialu “Ranczo”. Paweł Królikowski zagrał w wielu filmach i serialach, swoje największe sukcesy miał w latach osiemdziesiątych. Można wspomnieć o chociażby o jego kultowej roli narkomana w dramacie “Pantarej” oraz o filmach “Ludożerca” i “Opowieść Harleya”

Tworzył on również muzykę do filmów i seriali oraz był uznanym producentem telewizyjnym. Przez ponad dziesięć lat realizował i tworzył muzykę do programu dla dzieci i młodzieży “Truskawkowe studio”.

Został pochowany na warszawskim Cmentarzu Powązkowskim. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *