Kiedy warto zabrać dziecko do fizjoterapeuty?

fizjoterapeuta warszawa

Pierwsza wizyta u fizjoterapeuty powinna odbyć się jeszcze przed ukończeniem przez dziecko 3. miesiąca życia. Nawet jeśli rodzice nie zauważyli żadnych niepokojących objawów, taka wizyta musi odbyć się choćby profilaktycznie. Już na tak wczesnym etapie rozwoju dziecka udaje się rozpoznać dysfunkcje i je skutecznie zwalczać. Im szybciej, tym lepsze efekty udaje się osiągnąć.

Czy wiesz, że ponad połowa dzieci ma wady postawy? Dotyczy to nie tylko tych, które uczęszczają do szkoły, gdzie czas spędzają na nieodpowiednich krzesłach, przy złych ławkach. Okazuje się, że destrukcyjnie działać może sposób siadania, źle dobrane obuwie, spanie na poduszce, a nawet stosowana dieta.

Jeśli rodzice zareagują szybko, wpiszą w wyszukiwarkę hasło typu „fizjoterapeuta warszawa” i umówią się na wizytę u specjalisty, wady postawy udaje się zniwelować poprzez stosowanie nieinwazyjnych ćwiczeń rehabilitacyjnych. Doświadczony fizjoterapeuta zaleci odpowiednie, które dziecko może realizować także w domu.

Bagatelizowanie problemów, które niwelować może współpraca z fizjoterapeutą, doprowadzić może do trwałych dysfunkcji, a nawet deformacji. W skrajnych przypadkach konieczna może okazać się operacja chirurgiczna, by dziecko mogła normalnie funkcjonować i było sprawne ruchowo. Problemy z wadami postawy pozostawione bez działań niwelujących, wraz ze swoim postępem, mogą doprowadzać do nieodwracalnych zmian.

Warto wiedzieć, że fizjoterapeuta może pracować z dzieckiem, zalecać gimnastykę korekcyjną, ale także oferować pakiet zabiegów wspomagających całą terapię. Tylko ich regularne stosowanie pozwala w krótkim czasie i skutecznie zwalczyć zaburzenia z zakresu motoryki ruchowej oraz psychomotoryki. Konieczna jest odpowiednia motywacja, cierpliwość oraz wsparcie profesjonalisty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *