Sposoby na zdobycie taniej odzieży ciążowej

sweter ciążowy torelle

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Stan błogosławiony bywa jednak ciężki, dlatego każde kobieta w ciąży chciałaby czuć się w ubraniach ciążowych, jak najswobodniej oraz jednocześnie ładnie i kobieco. Jednak panuje przekonanie, że nie ma sensu kupować ubrań ciążowych, gdyż są one mało przydatne po ciąży i są też drogie. Czy aby na pewno?

Po pierwsze, przejrzyj swoją szafę.

Większość kobiet na samym początku ciąży (a niektóre nawet dłużej) spokojnie mieści się w swoje zwykłe ubrania lub takie odrobinę luźniejsze. Poza tym niektóre ubrania nie muszą być specjalnie przystosowane do rosnącego brzuszka. Na przykład sweter ciążowy na jesień to może być po prostu jeden z twoich luźniejszych swetrów. Tuniki oversize możesz użyć jako koszuli nocnej ciążowej lub nawet jako luźnej sukienki letniej. Pod tym kątem, polecamy sklep Raczkujemy.

Po drugie, popytaj znajomych.

Znajomi, którzy mają dzieci, mogą nie tylko pomóc w skompletowaniu wyprawki dla dziecka, ale również w skompletowaniu ubrań ciążowych. Warto jest podpytać znajomych i dowiedzieć się, czy zostały im ubrania ciążowe. Nie trzeba się bać, że będą one znoszone lub gorszej jakości. Należy pamiętać, że takie ubrania nosi się przez parę miesięcy, ewentualnie rok, jeśli liczymy czas dochodzenia do siebie po ciąży, więc raczej na pewno będą one w dobry stanie. 

Czytaj również: Moda dla kobiet w ciąży

Po trzecie, sprawdź ofertę sklepów z ubraniami ciążowymi.

Naprawdę nie należy się bać tego, że odzież ciążowa jest niesamowicie droga. Może było tak parę lat temu, ale ostatnio pojawiło się sporo sklepów internetowych z ubraniami dla ciężarnych. Można w nich znaleźć naprawdę dobre oferty. Dodatkowo takie sklepy często mają przeznaczone ubrania na outlet oraz często organizują promocję. Jeśli boisz się, że nie dobierzesz rozmiaru do swojego brzuszka ciążowego, to nie obawiaj się. Producenci ubrań ciążowych zadbali o dobrą rozmiarówkę. Otóż twój rozmiar ubrań ciążowych, to jest po prostu twój rozmiar sprzed ciąży. W ciążowych numerach ubrań zostały już uwzględnione czynniki takie jak dodatkowe kilogramy lub rosnący brzuszek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *