Jak skutecznie zwalczyć cellulit?

depilacja laserowa

Tzw. pomarańczowa skórka to prawdziwa zmora kobiet. W czasach, w których obowiązujący kanon piękna dyktuje modę na idealnie gładkie ciało, cellulit rzeczywiście oszpeca nasz wygląd i negatywnie wpływa na atrakcyjność. Niestety, ta dysfunkcja dotyczy głównie pań i występuje już po okresie dojrzewania.

Cellulit wiąże się z nierównomiernym rozkładaniem się tkanki tłuszczowej w komórkach podskórnych. Efektem tego są nierówności, wgłębienia, wybroczyny widoczne w newralgicznych partiach ciała. Pomarańczowa skórka pojawia się głównie na udach, pośladkach, biodrach oraz brzuchu. Okazuje się, że wpływu na jej występowanie wcale nie ma nadwaga czy otyłość, bo z powodu cellulitu cierpią również kobiety o nienagannej, szczupłej sylwetce. Ten nieestetyczny czynnik pojawiający się na ciele wzmaga się za to w wyniku stosowania niewłaściwej diety czy też braku aktywności fizycznej.

Sami eksperci potwierdzają, że cellulit niezwykle trudno usunąć. Powstaje szybko, natomiast walka mająca na celu jego zwalczenie jest żmudna i nierówna. Należy jednak podkreślić, że współczesna medycyna estetyczna oferuje zabiegi, dzięki którym możliwe staje się zyskanie skóry idealnie gładkiej i ujędrnionej. Takie zresztą cieszą się dzisiaj tak ogromną popularnością, jak depilacja laserowa. W Klinice SPIRE CLINIC zarówno laserowa depilacja bikini, nóg czy pach, jak i masaż podciśnieniowy z zastosowaniem urządzenia endermologie LPG Alliance, to zabiegi, które są realizowane najczęściej.

Skuteczna walka z cellulitem

Endermologia, czyli masaże przypominające te manualne, ale z zastosowaniem podciśnienia, to dzisiaj najlepsza metoda na skuteczne zwalczenie cellulitu. Należy wykonać około 10 zabiegów w równych odstępach czasu (średnio co kilka dni), by uzyskać gładkie i jędrne ciało. Takie masaże można realizować na wybrane partie ciała.

Każdy zabieg przewiduje założenie specjalnego kombinezonu oraz wykonanie masażu specjalną głowicą. Ta dosłownie zasysa fałdy skórne, dzięki czemu tkanki pobudzane są to wzmożonej pracy. Usprawniany zostaje metabolizm, usprawnia się krążenie, a limfa zostaje pobudzana. Nagromadzone tkanki tłuszczowe zostają rozbijane na drobne kawałeczki, a potem naturalnie wydalane z organizmu. Taki drenaż limfatyczny oprócz zwalczania cellulitu wykazuje też właściwości modelujące oraz wyszczuplające sylwetkę. Aby tak jednak było, warto wykonać całą serię zabiegów oraz wybrać klinikę, w której taką usługę wykonuje się przy wykorzystaniu urządzeń najnowszej generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *