Pomysły na ferie z dziećmi, ferie zimowe dla dzieci 2022, jak spędzić ferie zimowe

ferie w mieście

Ferie to czas, w którym dzieci odpoczywają od szkoły. Wielu rodziców organizuje sobie wtedy urlop i wyjeżdżają całą rodziną w zimową podróż krajową lub zagraniczną. No najpopularniejszy sposób na ferie zimowe dla dzieci. 2022 rok mija pod znakiem pandemii, dlatego przemieszczanie się jest ograniczone. W związku z tym część rodzin zrezygnowała z organizacji wyjazdów. Pokazujemy, że czas spędzony w domu może być równie ciekawy.

Domowa orkiestra

Rozwijanie muzykalności dzieci jest istotne dla ich rozwoju. Dlatego warto zadbać o nią również w domowym zaciszu. Przedstawiamy kilka pomysłów na wykonanie  instrumentów.

Perkusja — przydadzą się pudełka i  garnki. Jako pałeczek można użyć tych od sushi lub drewnianej kuchennej łyżki.

Grzechotka — do słoików lub pudełek nasyp kamyczków, fasoli, ryżu. Tak przygotowany instrument dziecko może ozdobić według własnego pomysłu. Różnice w wydawanym dźwięku będą ciekawą lekcją dla Twojego dziecka.

Ciecz nieniutonowska

Brzmi intrygująco? Wbrew pozorom to bardzo prosty eksperyment. Zabawa masą, która zgnieciona przyjmuje formę ciała stałego, a pozostawiona sama sobie, zaczyna przelewać się przez palce, jest fascynującym doznaniem sensorycznym. Żeby ją wykonać, wystarczy do mąki ziemniaczanej dodać wody. Na kilogram mąki przypada ok. ml wody. Celem jest uzyskanie masy, która po zamknięciu jej w pięści stworzy kulkę. Warto dać dziecku narzędzia do zabawy na naszej mazi. Łyżki, nakrętki, plastikowe zabawki — tutaj jest dowolność. Ferie w domu mogą stać się niezapomnianym przeżyciem i wcale nie jest kosztowne. Powyższe pomysły na ferie z dziećmi  pokazują, jak spędzić ferie zimowe ciekawie i wartościowo, nie wydając kroci na drogie zabawki. Często wystarczy to, co już mamy w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *