Coraz więcej firm stawia na szkolenia swoich pracowników

szkolenia integracyjne dla firm

Większość polskich przedsiębiorców coraz częściej zdaje sobie sprawę z konieczności inwestowania w kwalifikacje swoich pracowników. Okazuje się, że dobrze wyszkolona kadra daje gwarancję nie tylko odpowiednio wykonywanej pracy i świadczenia coraz lepszej jakości usług. Personel, w który się inwestuje, jest też bardziej zaangażowany i zmotywowany do pracy, zatrudnieni rzadziej myślą o szukaniu innego miejsca zatrudnienia.

Trend wprowadzania szkoleń w firmach przyszedł do nas z Zachodu. Tam rozmaite kursy realizuje nawet 90% przedsiębiorstw. W Polsce sytuacja na rynku szkoleń jest coraz lepsza. Według statystyk nawet połowa nowoczesnych przedsiębiorców właśnie tak inwestuje w swoich pracowników.

Dostępne są różnego rodzaju szkolenia. Mowa o tych twardych, czyli typowo specjalistycznych, które mają dawać wiedzę i nowe umiejętności techniczne dla określonych specjalistów. Coraz bardziej popularne są również szkolenia miękkie, które skutkować mają większą motywacją zatrudnionej kadry. Ciekawe są także szkolenia integracyjne dla firm. To podczas nich grupa pracowników uczy się pracy zespołowej i zdrowej rywalizacji. Dzisiaj odchodzi się już od wywoływania atmosfery typowej dla tzw. wyścigu szczurów. Zamiast takiej stawia się na lojalność, uprzejmość, zgranie i raczej miłą, swobodną atmosferę. Praca to już nie tylko miejsce wykonywania zawodowych obowiązków, które kojarzą się z przykrą koniecznością. Dla wielu to też miejsce spotkań i realizacji swoich pasji. Praca jest po prostu przyjemnością.

Pracodawcy, którzy jeszcze nie wdrożyli w swojej firmie profesjonalnych szkoleń dla swoich pracowników, czym prędzej powinni to zmienić. W nowoczesnych przedsiębiorstwach kursy różnego rodzaju są nie tylko bonusem i atrakcją dla personelu, ale tak naprawdę już standardem, z którego się korzysta. Należy zdawać sobie sprawę, że dobry pracownik chce się rozwijać i jeśli nie będzie miał takiej możliwości, szybko zmieni miejsce pracy. To ogromne ryzyko, biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce nadal brakuje „rąk” do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *