Moda dla kobiet w ciąży

bluzka ciążowa torelle

Okazuje się, że kobiety w ciąży nie muszą zakładać worków pokutnych, ale nadal mogą wyglądać naprawdę atrakcyjnie. Jakie powinny być ubrania dla ciężarnych?

Specjalne ubrania ciążowe podkreślą twój rosnący brzuszek.

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę wygodę oraz rosnący brzuch – najlepiej stawiać więc na odzież regulowaną albo na gumkę. W szafie ciężarnej znajdzie się niejedna bluzka ciążowa, idealnie, jeśli jest rozpinana, dzięki czemu przyda się także w okresie karmienia. Po takie specjalne ubrania do karmienia polecamy odwiedzić sklep https://raczkujemy.pl/ubrania-do-karmienia-piersia/.

Z łatwością udaje się zmienić garderobę na odzież dopasowaną do stanu błogosławionego pod względem sezonowych trendów. Okazuje się jednak, że to nie moda powinna być priorytetem podczas zakupów kolejnych spodni czy sukienki. Liczy się funkcjonalność, ale też bezpieczeństwo. Sami medycy potwierdzają, że ubrania nie mogą być zbyt obcisłe, parząc przede wszystkim na okolice brzucha. Najnowsze badania naukowe potwierdzają także, że związki zawarte w materiale mogą przenikać przez skórę w głąb ludzkiego organizmu. Będąc w ciąży, warto zadbać więc o zdrowie i wybierać raczej odzież najlepszej jakości, na przykład z bawełny organicznej.

Slow fashion – noś ubrania nawet po ciąży.

Moda zmienia się w każdym sezonie i dokładnie tak samo jest w przypadku ubrań ciążowych. Światowi projektanci proponują kolejne wersje sukienek oversize czy szerokich tunik. Niezmiennie uniwersalne są sukienki albo bluzki odcinane pod biustem, a zamiast sztywnych jeansów poleca się zakładanie spodni z miękkiej, przyjemnej w dotyku dzianiny.

Większość kobiet w ciąży rezygnuje z noszenia rajstop, chociaż są takie z wyższym stanem, które nie uciskają brzucha. Noszenie butów na wysokim obcasie nie jest zabronione, ale w zaawansowanej ciąży może być niebezpieczne. Lepiej więc postawić na płaskie mokasyny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *