Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

koch oprawki

Odpowiednio dobrane okulary nie tylko poprawiają jakość życia, ale też nadają charakteru naszemu spojrzeniu i pomagają w kształtowaniu pozytywnego w wizerunku. Dla wielu z nas kwestia dobrania oprawek jest jednak bardzo kłopotliwa. Razem z firmą KOCH OPTICAL podpowiadamy zatem, jak uniknąć podstawowych błędów w tym temacie!

Żyjemy aktywnie, coraz więcej czasu spędzamy pracując przed komputerem, przy sztucznym oświetleniu. Taki tryb życia, w połączeniu z brakiem higieny oczu, sprawia, że rokrocznie coraz większa liczba osób ma stwierdzoną wadę wzroku. Odpowiednio dobrane szkła, co leży w gestii optometrysty, pomagają skorygować, czy wręcz zminimalizować krótkowzroczność lub nadwzroczność. Natomiast element, na który to my, klienci, mamy decydujący wpływ, to oprawki okularów.
Po przekroczeniu progu salonu optycznego czujemy się zwykle zagubieni i onieśmieleni ogromną ilością kształtów, wzorów i kolorów. Musimy jednak wiedzieć, że moda czy osobiste preferencje to nie wszystko – w tej materii kluczowe jest bowiem dopasowanie kształtu oprawek do typu twarzy. Które modele są dla nas korzystne, a których lepiej unikać? Przedstawiamy kilka cennych rad!

koch oprawki

Czytaj więcej: Najmodniejsze oprawki okularów. Zobacz sesję zdjęciową!

Twarz kwadratowa

Osoby obdarzone takim kształtem twarzy często narzekają, że ich rysy wydają się zbyt ostre. Aby nie pogłębić tego wrażenia, lepiej unikać grubych, przytłaczających oprawek. Zamiast nich, warto sięgnąć po okulary RETRO MILANO o delikatnych oprawkach i okrągłym, a najlepiej owalnym kształcie, które złagodzą rysy. W tej roli świetnie sprawdzą się również okulary bezramkowe.

Twarz okrągła

Dla osób o tym kształcie twarzy problemem może być jej wyszczuplenie. W tym celu dla zachowania równowagi, najlepiej sięgnąć po cienkie, prostokątne oprawki, które wysmuklą rysy, można je znaleźć w najnowszej kolekcji RETRO LONDON.

Twarz owalna

Osoby o takich rysach twarzy mogą mówić o dużym szczęściu, gdyż oznacza to, że w wyborze oprawek nie ogranicza ich właściwie nic, poza indywidualnymi preferencjami. Oversize, retro, okrągły czy prostokątny – niemal każdy kształt oprawek będzie leżał idealnie!

Twarz sercowata

Wysunięta broda, wystające kości policzkowe, dość niskie czoło – to cechy osób o sercowatym kształcie twarzy. Jakie okulary pomogą je zrównoważyć? Przede wszystkim okrągłe lub lekko owalne, ale sprawdzą się również supermodne ostatnio oprawki o kształcie „kocich oczu”, takie jak model BOLON BJ1360 B11, którego dystrybutorem w Polsce jest firma Koch Optical.
Wybór oprawek, które dyskretnie zatuszują nasze mankamenty może okazać się dziecinnie prosty. Wystarczy pamiętać o tym, by w tym przypadku indywidualne upodobania szły w parze z fasonami właściwymi dla kształtu twarzy.
Inspiracji poszukaj na www.kochoptical.pl a najnowszą kolekcję okularów RETRO LONDON szukaj w Dobrych Salonach Optycznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *