Czy butelka na wodę z filtrem węglowym jest ekologiczna?

jonizatory wody

Kwestie ekologiczne stają się dla wielu z nas bardzo ważnym kryterium zakupu. W związku z aktywnymi środowiskami ekologów coraz częściej podnoszone są te kwestie i świadomość ekologiczna Polaków wzrasta. Jak w szybki i w naturalny sposób zmniejszyć codzienne generowanie plastiku?

Butelka na wodę z filtrem a butelka PET

Czy wiemy, ile butelek PET miesięcznie produkuje nasze gospodarstwo domowe? Warto pamiętać, że klasyczna butelka PET wykonana jest z polietylenu, który jest bardzo odporny na czynniki zewnętrzne. Dlatego taka butelka w naturalnym środowisku rozkłada się nawet pięćset lat. Każdy z nas widział te stosy butelek na wysypiskach czy w lasach, które zalegają i minie jeszcze sporo czasu, zanim się rozłożą. Dlatego cieszy fakt, że recykling tak dobrze się rozwija w Polsce i ponowne wykorzystywanie odpadów jest coraz bardziej popularne.

Butelka na wodę z filtrem – dlaczego warto?

Butelka filtrująca jest przystosowana do tego, aby myć ją w zmywarce, gdyż jej powierzchnia jest gładka oraz pozbawiona zakamarków, gdzie mogłyby ukrywać się bakterie. Prócz tego taka butelka jest praktyczna w użyciu. Jest niewielka i ergonomicznie zaprojektowana, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do wnętrza dłoni. Natomiast bidon z filtrem świetnie sprawdza się podczas uprawiania sportów, czy dalekich wspinaczkach po górach. Dodatkowo w zależności od marki butelki mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych, które możesz dopasować do swoich indywidualnych upodobań.

Jakie zalety ma butelka na wodę z filtrem?

Trudno jest wymienić wszystkie zalety butelki na wodę z filtrem węglowych, do jej głównych możemy zaliczyć:

  • kontrolę nad optymalnym nawodnieniem w ciągu całego dnia,
  • picie zdrowej wody o naturalnym zapachu i smaku, pozbawionej szkodliwych substancji, które mogą znajdować się w wodzie z kranu,
  • butelka wykonana z wysokiej jakości tworzywa, którą możemy wielokrotnie używać,
  • ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, dzięki którym płacimy około 13 groszy za litr wody i oszczędzamy kilogramy plastiku rocznie,
  • pozwala nam się wyróżnić i zamanifestować nasz wkład w ochronę środowiska,
  • szybki dostęp do wody, gdziekolwiek się znajdujemy.

Dodatkowo butelka z filtrem węglowym pozwala na dokładne oczyszczenie wody z kranu, która może zawierać rdzę, piach i inne zabrudzenia. Codzienne uzupełnianie butelki pozwoli nam na naturalne przywrócenia odpowiedniego nawodnienia i zadbanie o naszą gospodarkę wodną, co nie jest bez znaczenia dla prawidłowej pracy całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *