Domowe sposoby na mycie okien

mycie okien warszawa

Mycia okien podejmujemy się średnio 2-3 razy w roku. Nie jest to więc czynność, którą powtarzamy często, ale za to zajmuje nam ona sporo czasu. Trzeba też pamiętać, że tego rodzaju prace porządkowe muszą być wykonane naprawdę dokładnie. W innym przypadku na szybach pozostaną nieestetyczne smugi. A na to perfekcyjna pani domu nie może sobie przecież pozwolić. Podpowiadamy dzisiaj, jak umyć okna domowymi sposobami, by lśniły jak najdłużej.

Okna można oczywiście myć specjalnymi płynami do szyb, które bez problemu dostaniemy w pierwszym lepszym supermarkecie. Jeśli jednak chcemy. By ta czynność przebiegała nie tylko z pożądanym efektem, ale również przy zachowaniu pełnego zdrowia, możemy wykorzystać w tym celu środki, które sporządzimy samodzielnie. Jednym z nich jest na przykład roztwór wody z octem albo woda z sokiem z cytryny. Do nabłyszczania i pozbywania się smug możemy użyć starej pończochy albo szarej gazety, którą uprzednio warto zwinąć w niewielką kulkę.

Nie da się jednak ukryć, musimy poświęcić co najmniej kilka godzin na mycie okien. Warszawa i inne duże miasta w Polsce mają z nimi niemały problem. Smog, kurz i inne zanieczyszczenia sprawiają, że taką czynność mieszkańcy muszą powtarzać nawet co miesiąc. Może czasem warto zastanowić się nad wynajęciem ekipy, która zrobi to za nas? Usługa mycia okien przez profesjonalne firmy to już standard, na który coraz częściej możemy sobie pozwolić.

Jeśli nie chcesz zajmować się sporządzaniem bezpiecznych, domowych roztworów, a potem żmudną pracą w celu doprowadzenia okien do błysku, to może rzeczywiście usługa sprzątająca jest dla Ciebie. Pamiętaj, że fachowcy wykorzystają środki o wiele lepsze niż te domowe, dzięki czemu dłużej będziesz cieszyć się nieskazitelną czystością okien we własnym domu. Czas wolny możesz zaś spędzić z rodziną, przyjaciółmi albo na realizacji swojej pasji. Możesz też po prostu położyć się z książką w ręku albo zwyczajnie poleniuchować. Naszym zdaniem to chyba najlepsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *