Wstydliwy problem – hemoroidy

leczenie hemoroidów warszawa

Czy wiesz, że z powodu hemoroidów cierpi nawet co drugi Polak? Okazuje się jednak, iż jest to na tyle wstydliwy problem, że nie wszyscy chorzy udają się do lekarza, by wdrożyć odpowiednie leczenie. Należy jednak pamiętać, że hemoroidy szybko stają się uciążliwym problemem. Mogą również przyczynić się do powstania groźnych powikłań, w tym raka odbytu.

Diagnozowaniem oraz leczeniem hemoroidów zajmują się proktolodzy. Rozpoznanie tego schorzenia polega przede wszystkim na obserwacji oraz poprzez badanie palpacyjne i szczegółowy wywiad z pacjentem. To dlatego pacjenci krępują się pukać do gabinetów tych specjalistów. Wizyta jest jednak konieczna, bo hemoroidy są niezwykle trudne do wyleczenia. Lekarza, który wyleczy pacjenta z tej przykrej dolegliwości, znaleźć można bez problemu w sieci, wystarczy wpisać hasło typu „leczenie hemoroidów warszawa”.

Medyk zaleci odpowiednią kurację w zależności od stadium rozwoju hemoroidów. W fazie początkowej najczęściej zalecane jest leczenie domowymi sposobami. Podobno świetnie sprawdzają się nasiadówki z kory dębu, rumianku i nadmanganianu potasu. Wystarczy stosować ją każdego dnia przez 10 dni.

Jeśli nasiadówki są zbyt łagodne i nie niwelują wstydliwego problemu, proktolog zaleca zastosowanie środków dostępnych w aptece. Najczęściej można je kupić bez recepty. Sprawdzają się te w formie maści oraz czopków doodbytniczych.

Zdarza się, że hemoroidy są już na tyle rozwinięte, że jedynym sposobem ich zwalczenia stają się zabiegi chirurgiczne. Popularna jest też metoda Barrona, czyli tzw. gumkowanie. Z nowoczesnych metod wybiera się też coraz częściej laseroterapię albo niwelowanie hemoroidów falami radiowymi.

Pacjenci, którzy borykają się z hemoroidami, powinni stosować też łagodną dietę z dużą zawartością błonnika. Chodzi o to, by niwelować problemy z wypróżnianiem, przede wszystkim zatwardzenia. Te mogą przyczyniać się do zbytniego napięcia mięśni odbytu i pękania naczyń krwionośnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *