Antyki – współczesne trendy

architekt wnętrz suwałki

Myślisz, że inwestorzy, którzy właśnie nabyli nowe mieszkania, stawiają tylko na nowoczesne rozwiązania i w takim też stylu urządzają własne „M”? Bardzo się mylisz, bo według światowych projektantów wnętrz, do łask wracają dzisiaj tzw. meble z duszą, czyli antyki.

Antyki to meble nadgryzione zębem czasu. Stworzone ręcznie, z naturalnego mebla. Mogą przetrwać co najmniej kilka pokoleń, a im są starsze, tym zyskują na wartości. Za antyki w świetnym stanie trzeba dzisiaj zapłacić krocie. Taka inwestycja zawsze się opłaca. To meble bardzo dobrej jakości, które mogą podlegać renowacji. Co więcej, pasują niemalże do każdego wystroju wnętrz, zawsze są niezwykle funkcjonalne.

Jak jednak wybrać dobre antyki? O tym mówi niejeden architekt wnętrz. Suwałki, Kraków czy Warszawa – bez względu na lokalizację, zawsze trzeba mieć na uwadze kilka czynników. Antyk jest naprawdę starym i cennym meblem, stworzonym zgodnie ze sztuką rękodzieła, jeśli posiada sygnatury i dokumenty, które potwierdzają jego stworzenie oraz historię. Takie meble najlepiej nabywać w antykwariatach, rzadziej na tzw. targach staroci, chociaż niewątpliwie i tam znajdziemy mnóstwo miłośników mebli drewnianych.

Nabywcy okazałego kredensu, stołu z drewna czy komody, muszą jednak pamiętać, że o takie meble trzeba dbać. Należy je konserwować, poddawać renowacji, w żadnym wypadku nie można ich modyfikować, bo stracą swoją wartość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *