USG – kiedy warto wykonać?

usg jamy brzusznej. Warszawa

Czy wiesz, że badanie ultrasonograficzne jest jednym z najczęściej wykonywanych w ramach diagnostyki różnego rodzaju schorzeń? To badanie, które pozwala uzyskać wyniki natychmiast, do tego jest w pełni bezpieczne, można je wykonywać wielokrotnie i to w krótkich odstępach czasu.

Pacjent nie musi być specjalnie przygotowywany, z powodzeniem badanie USG można przeprowadzać niemalże na każdej części ciała, u dorosłych oraz u dzieci, także tych najmłodszych. To badanie całkowicie bezpieczne, które nie wywołuje żadnych skutków ubocznych ani powikłań. Jest również refundowane, dzięki czemu korzystać z niego może nawet w ramach profilaktyki prozdrowotnej i kontroli każdy ubezpieczony Polak.

USG nie boli, nie wywołuje podrażnień, nie wymaga uprzedniego przygotowania. Najczęściej wykonuje się między innymi usg jamy brzusznej. Warszawa i inne miasta w naszym kraju posiadają wystarczającą liczbę nowoczesnych sprzętów. Realizować można również usg piersi czy usg tarczycy. Warszawa oczywiście przoduje w zakresie dostępności innowacyjnych, najlepszej jakości ultrasonografów.

Pamiętajmy, że tego rodzaju badania wykrywa nie tylko nowotwory, ale też inne zmiany o wielkości nawet kilku milimetrów, w tym stany zapalne, torbiele, cysty, włókniaki. Jest to też podstawowe badanie, które pozwala określić stan i rozwój płodu – ciężarna w całym okresie ciąży musi zrealizować USG trzykrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *