Jak dobrać biustonosz?

valetta

O ile całkowity brak biustonosza nie wpłynie negatywnie na wygląd piersi czy zdrowie kobiet, tak źle dobrany stanik wywoła już szereg niekorzystnych zjawisk? Dlaczego należy z wielką uwagą wybierać nie tylko właściwy model biustonosza, ale również jego rozmiar, piszemy poniżej.

Typ biustonosza a wielkość piersi

Do każdych piersi udaje się z powodzeniem dobrać dobry biustonosz. Pod uwagę należy wziąć jednak kilka czynników. Większy problem mają posiadaczki obfitego biustu, bo zły stanik może negatywnie wpłynąć na ich jędrność, wywołać kłopoty z kręgosłupem, działań niekorzystnie na atrakcyjność dekoltu i zwyczajnie psuć komfort codziennego funkcjonowania. Zadaniem biustonosza jest podtrzymywanie piersi i ich podnoszenie. O ile dla małych piersi dobry będzie każdy rodzaj stanika, tak przy obfitym biuście nie sprawdzi się bielizna bez fiszbin, ramiączek, staniki samonośne, tzw. opaski czy też staniki typu half cup z miseczką ½.

80% kobiet źle dobiera biustonosz

Opinie specjalistek od dobierania biustonoszy, czyli brafitterek są jednoznaczne. Większość kobiet nie tylko nie potrafi samodzielnie dokonać dobrego wyboru w zakresie nabywania biustonoszy, ale wybiera też niewłaściwy sklep, by zrealizować tego rodzaju zakupy. Bielizna dla utrzymania piersi w dobrej kondycji powinna być kupowana w profesjonalnych, dedykowanych butikach, takich jak Valetta. To w nich pracują ekspertki, które służą pomocą.

Jaki powinien być dobry stanik?

Bielizna dla biustu nie może być za luźna, ale też zbyt obcisła. Piersi muszą być dobrze podtrzymywane i unoszone. Nie mogą być nazbyt uciskane ani spłaszczane. Źle dobrany stanik szybko wywoła nie tylko deformację biustu i całego dekoltu, ale przyczyni się również do problemów z kręgosłupem. Pamiętajmy, że priorytetem jest w tym zakresie nie tylko atrakcyjność fizyczna i walory estetyczne, ale także zdrowie pań.

Każdy profesjonalny sklep z bielizną potwierdza, że dobry stanik jest nie tylko „szyty na miarę” indywidualnych potrzeb, ale również wykonany z najlepszej jakości, oddychającego materiału. Opinie kobiet wskazują, że biustonosz wybierany jest najczęściej ze względu na jego wygląd – kuszące koronki są oczywiście estetyczne, ale nie zawsze zdrowe dla naszego organizmu. W Valetta można wybrać biustonosz jednocześnie dobry i ładny.

Podstawy samodzielnego wyboru biustonosza

Jeśli kobieta decyduje się na samodzielny wybór dobrego stanika i nie chce korzystać z usługi profesjonalnej brafitterki, musi wziąć pod uwagę kilka aspektów. Dobór biustonosza powinien uwzględniać kilka prostych kroków:

  1. Zmierzenie obwodu tuż pod linią piersi. Mierzenie powinno odbywać się na wydechu, po czym warto odjąć 5 cm.
  2. Mierzenie biustonosza powinno odbyć się przy zapięciu na pierwsze, najluźniejsze klamry. Standardowo bielizna tego rodzaju posiada trzystopniową regulację zapięcia, natomiast poziom drugi oraz trzeci powinien być wykorzystywany dopiero w trakcie noszenia stanika, kiedy ten się naturalnie rozciąga.
  3. Przymierzanie stanika powinno odbywać się w pozycji pochylonej, zaczynając od zapięcia, następnie dopasowując piersi do wnętrza miseczek. Piersi powinny bez problemu wsuwać się do miseczek. Miseczki nie mogą pozostawiać luzu ani być zbyt obcisłe. Zawsze należy też wygarnąć każdą pierś z boków (aż z linii pleców). Samo zapięcie z tyłu powinno łagodnie przylegać do pleców tuż pod łopatkami.
  4. Dobrze dobrany stanik modeluje piersi, skupiając je ku sobie. Jeśli te zostają odchylone na boki, należy wybrać inny model albo rozmiar biustonosza.
  5. Biustonosz należy dobierać zgodnie z prowadzoną aktywnością. Na rynku dostępne są specjalne staniki do karmienia czy staniki sportowe. Dzięki temu udaje się pozytywnie wpływać na komfort realizacji poszczególnych czynności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *