Trendy w makijażu wiosna-lato 2016

Wiosna i lato to te pory roku, w których rzeczywiście można zaszaleć. Wszystko budzi się do życia, rozkwita z różnobarwnych kolorach. Warto więc, by i na naszej twarzy królowała teraz energia, radość a jej blask olśniewał wszystkich.

Hitem będzie makijaż jaskrawy – podkreślenie oka żółtą kredką nie będzie zaskoczeniem. Usta w soczystych barwach truskawki sprawdzą się idealnie, chociaż trzeba zaznaczyć, że mocno w trendach trzyma się również make up w barwach naturalnych.

Jedno jest pewne, makijaż ma pasować do naszego stylu, ale i karnacji. Zrezygnujmy z brokatu błyszczących cieni do powiek – zostawmy je raczej na karnawał. Oko zawsze jednak podkreślajmy kredką, zarówno na górze jak i na dole. Kredka nie musi być w kolorze czarnym, wiosną pasować będzie granat czy zieleń.

Ciepłe pory roku to idealny czas na używanie bronzingu, który nada naszej twarzy ciepły odcień opalenizny. Nie przesadźmy z nim jednak i zawsze nakładajmy na policzki róż, który nieco rozjaśni cały makijaż. Hitem są też rozświetlacze – doskonale nadają się właśnie o tych porach roku a twarz będzie wyglądać zawsze świeżo i promiennie.

Pamiętajmy jednak, że rady makijażystów kierowane są zazwyczaj indywidualnie do każdej z pań. Wiadomym jest, że rodzaj makijażu dobiera się odpowiednio do walorów jej urody. Kreski na oczach nie będą na przykład odpowiednie dla pań o małych oczach a naturalny odcień szminki wykluczony jest u kobiet, które posiadają wąskie usta. Makijaż ma przecież uwydatniać nasze atuty, podkreślać urodę a nie szpecić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *