Nowości na rynku przeciągaczy – co interesującego?

koła zębate samolot

Solidny przeciągacz może Ci posłużyć nie tylko do wykonywania sześciokątnych lub kwadratowych otworów, ale także do stemplowania lub znakowania części na tokarce lub frezarce bez konieczności jej wyjmowania. Jeśli interesują Cię takie przeciągacze do kanałków i chcesz je poznać bliżej, zapraszamy do lektury!

Co wyróżnia innowacyjne przeciągacze na tle tradycyjnych rozwiązań do przeciągania?

Nowe przeciągacze do rowków to zwykle obrotowe narzędzia z wieloma możliwościami. Taki produkt umożliwia mechanikom stemplowanie lub znakowanie części na tokarce lub frezarce bez wyjmowania części z maszyny, ale to dopiero początek tego, co potrafi. Ten obrotowy system przeciągania jest zwykle używany do wykonywania sześciokątnych lub kwadratowych otworów w precyzyjnie obrobionych produktach. Jeśli tego szukasz – wiedz, że przeciąganie i uzyskanie takiej jakości jeszcze nie było takie przystępne.

Takie przeciągacze do wielowypustów zostały po raz pierwszy wprowadzone na rynek jakiś czas temu, od razu zostając doceniane jako innowacyjny produkt. Nic więc dziwnego, że już teraz można zauważyć, że są wielokrotnie nagradzane. Jeśli choć raz miałeś do czynienia z obrotowym uchwytem narzędziowym bez regulacji, to gdy do Twojej dyspozycji będą przepychacze do rowków nowej generacji, od razu przekonasz się jak bardzo są idealne do maszyn CNC ze względu na bezobsługowe, uszczelnione łożyska, czy nowy reduktor ciśnienia jaki posiadają.

Dlaczego jeszcze warto sprawdzić te przepychacze do rowków?

Jeśli interesuje Cię również technologia obróbki kół zębatych walcowych – metoda obwiedniowa
– musisz lepiej poznać tę serię przeciągaczy, które mają litery lub cyfry i są wkładane do uchwytu przeciągacza w celu oznaczenia części. Różne znaki identyfikacyjne poprawiają jakość, umożliwiając rozróżnienie mieszanych partii części wykonanych na tych samych maszynach. Sprawdź opinie, które potwierdzają, że taki obrotowy uchwyt do przeciągania jest bardzo łatwy do ustawienia w maszynie i równie łatwy w użyciu – zwłaszcza w ramach wykonywania małych sześciokątnych i kwadratowych otworów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *