Czy można trwale pozbyć się owłosienia?

depilacja laserowa w Warszawie

Chyba każda z nas marzy o wiecznie gładkich nogach, bikini bez zbędnego zarostu czy estetycznych okolicach pach. Niestety, owłosienie na naszej skórze to wymysł samej natury. Zgodnie z jej zamysłem, włoski mają dawać przede wszystkim ochronę naszej skórze.

Zdaniem współczesnych, nowoczesnych kobiet nadmiar owłosienia wygląda jednak bardzo nieestetycznie. Obowiązujące kanony piękna nakazują depilować praktycznie każdą część ciała. Sprawia to nie lada problem, jeśli weźmiemy pod uwagę, że włosy wyrastają praktycznie na całym ciele. Nie są obecne jedynie na wewnętrznej części stóp, dłoni i powiekach oczu. W niektórych partiach są delikatne i jasne, w sumie niewidoczne. W innych stwarzają ogromny problem i wpływają niekorzystnie na naszą atrakcyjność. Chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie kobiecych nóg porośniętych bujnym owłosieniem czy pach z szczeciną włosów. Za niehigieniczne uznaje się też owłosienie w miejscach intymnych, chociaż to właśnie w tych miejscach mają spełniać funkcję ochronną.

Okazuje się, że metody skutecznej depilacji nie są zachcianką współczesnych kobiet. Już w starożytności panie usuwały włosy przy pomocy miodu bądź ognia. Na szczęście dzisiaj istnieją dużo bardziej łagodne sposoby na to, by móc pozbyć się nadmiaru włosków.

Jeszcze do niedawna nie było nawet mowy o tym, by raz usunięte włosy nie wyrastały już nigdy więcej. Kobiety goliły je raz na kilka dni jednorazową maszynką, stosowały kremy do depilacji albo wosk. Wszystkie te sposoby dawały oczywiście zadowalający efekt, ale każdy z nich nie był trwały. W zależności od wybranej techniki pozbywania się nadmiernego owłosienia konieczne stawało się powtarzanie rytuałów depilacyjnych w różnych odstępach czasu. Nie ma co ukrywać, że metody te nie zawsze były przyjemne, nierzadko sprawiały ból. Kobiety traciły też sporo czasu, by zadbać o gładkie ciało. Na szczęście dzisiaj marzenie kobiet na całym świecie może się spełnić. Wszystko za sprawą depilacji laserowej. To jak dotąd jedyny sposób na to, by włosków pozbyć się skutecznie, raz na zawsze, przy wykorzystaniu bezpiecznej i komfortowej metody.

Na czym polega depilacja laserowa?

Jeszcze do niedawna laser usuwał jedynie włosy grube i ciemne, ale dzisiaj do klinik medycyny estetycznej i gabinetów dermatologicznych mogą zgłaszać się panie z każdym rodzajem owłosienia. Co ciekawe, z metody tej korzystają też coraz częściej mężczyźni. Pozbywają się przede wszystkim nadmiaru włosów z pleców i klatki piersiowej.

Aby trwale pozbyć się włosów, niezbędne staje się wykonanie co najmniej kilku zabiegów laserowych. O ilości i częstotliwości ich realizacji może decydować jedynie wykwalifikowany lekarz. Sam zabieg jest w pełni bezpieczny, o ile zostaną zachowane wszelkie standardy, nie wywoła żadnych powikłań.

Lekarz przykłada głowicę laserowego urządzenia do partii ciała, w której ma zostać usunięte owłosienie. Intensywne światło dociera do struktury włosa i w głąb skóry. Tam trafia aż do cebulki i niszczy melaninę, czyli barwnik. W efekcie włosy zostają niszczone i już nie odrastają. Aby zachować pełen komfort, wykorzystuje się nowoczesne lasery z systemem chłodzącym. To właśnie on jest naturalnym środkiem przeciwbólowym.

Warto podkreślić, że najczęściej wykonuje się 5-7 laserowych zabiegów, w miesięcznych odstępach czasu. Dla utrzymania pełnego efektu zaleca się profilaktyczny zabieg raz w roku.  Dlatego depilacja laserowa w Warszawie lub innym mieście jest dobry rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć długotrwały efekt depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *