Moda na okna z drewnianą ramą

okna drewniane Lublin

Styl retro przeżywa prawdziwy renesans. Po czasach, w których zachwycaliśmy się raczej nowoczesną funkcjonalnością wystroju wnętrz, znowu urządzamy nasze domy i mieszkania dokładnie tak, jak robiły to nasze babcie. Retro daje przytulność, sielskość, ale przy tym jest przecież praktyczny. Co ważne, wracamy nie tylko do dawnego designu, ale również dawnych rozwiązań. Weźmy na przykład pod uwagę okna. O ile w ostatnim czasie wybieraliśmy przede wszystkim te wykonane z PCV, tak dzisiaj wraca moda na okna drewniane. Inwestorzy patrzą nie tylko na estetykę ich wykonania, ale przede wszystkim trwałość. Okazuje się, że takie mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat, jeśli tylko ich właściciel będzie o nie dobrze dbał.

Warto podkreślić, że okna z drewnianą ramą pasują dzisiaj do każdej aranżacji. Oczywiście najczęściej wybiera się je do aranżacji w stylu klasycznym czy właśnie tym retro, ale coraz częściej drewno króluje również we wnętrzach nowoczesnych, wręcz tych modernistycznych. Wszystko dlatego, że jego forma może być naprawdę różna, dopasowana do indywidualnych oczekiwań i gustu.

Wróćmy jednak do okien drewnianych. Te wymagają właściwej konserwacji, by nie uległy wypaczeniu – promienie słońca czy mróz będą działać na drewno bardziej niekorzystnie niż na ramy PCV. Aby temu zapobiec, należy potraktować je specjalnym lakierem utwardzającym, a podczas każdego mycia stosować tylko dedykowane dla drewna środki.

Ważny jest również montaż okien drewnianych. Kotwa okienna czy parapety podokienne są w tym przypadku obowiązkowe. Zresztą doskonale wiedzą o tym fachowcy, którzy zajmują się montażem drewnianych okien. Nie warto podejmować się takich prac samodzielnie, jeśli nie mamy o tego odpowiednich umiejętności i wiedzy. Najczęściej to producent oferuje ekipę fachowców oraz serwis, dzięki którym przez wiele lat w swojej doskonałości będą nam służyć okna drewniane. Lublin, Poznań oraz inne miasta są lokalizacjami salonów firmowych producenta okien w których możemy uzyskać dokładne informacje na ten temat.

Wreszcie zaczęliśmy doceniać jakość i wolimy zainwestować więcej, ale za to cieszyć się najlepszą estetyką i pełną funkcjonalnością wybranych elementów, które mają służyć w naszym domu czy też mieszkaniu. Nie stać nas na kiepską jakość ani rozwiązania, które będą wymagać zmian po krótkim czasie. Stawiamy na okna drewniane, bo przecież jeszcze do niedawna tylko takie montowano w każdym polskim domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *