Jaki rodzaj treningu jest dla Ciebie najlepszy?

trener personalny warszawa cena

Zbliża się nowy rok, czas podsumowania, rozliczeń oraz nowych postanowień. Jest to doskonały moment na postawienie pierwszego  kroku do aktywniejszego trybu życia. Przede wszystkim jest to ukłon w stronę naszego organizmu, ponieważ regularny wysiłek fizyczny ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Styczeń praktycznie każdego roku zwiastuje tłumy na siłowni, jednak większość osób po pierwszym miesiącu odpuszcza. Warto jednak przemóc się i faktycznie regularnie uczestniczyć w zajęciach fitness, potrenować na siłowni lub najzwyczajniej w świecie biegać. Istnieją różne formy aktywności, dzięki czemu każdy może określić swoje priorytety i wybrać tą najbardziej odpowiednią dla siebie.

Dla osób traktujących priorytetowo poprawę własnej sylwetki oraz rozbudowę masy mięśniowej najlepszy będzie trening siłowy. Dodatkowym atutem tego treningu jest skuteczne spalanie tkanki tłuszczowej. Najbardziej rozpoznawalne ćwiczenia, które dotyczą treningu siłowego to martwy ciąg, wyciskanie sztangi, przysiady, pompki, podciąganie na drążku. Przy regularnych treningach, zmiany w naszej  sylwetce będą zauważalne po kilku miesiącach, jednak wyniki siłowe ulegają poprawie z tygodnia na tydzień. Warto, aby naszym pierwszym treningom przyjrzała się doświadczona osoba. Renomowanych trenerów możemy znaleźć wpisując w wyszukiwarkę frazę typu „Trener personalny warszawa cena”.

Kolejnym rodzajem treningu jest trening aerobowy. Jego głównym założeniem jest spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej dzięki zwiększonej wymianie tlenowej w organizmie. Polega głównie na krótkich seriach różnych ćwiczeń z umiarkowaną intensywnością tętna. Jeżeli decydujemy się na ćwiczenia aerobowe, musimy zaprzyjaźnić się z takimi sprzętami jak bieżnia, orbitrek i rowerek.

Innym treningiem jest tak zwany trening interwałowy. Polega on na krótkim wysiłku (kilkanaście sekund pracy) na bardzo wysokim tętnie, a następnie kilkadziesiąt sekund pracy na niskim. Po skończonym treningu wskazane jest, by przebiec truchtem około 10 minut oraz porozciągać się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *