Meble industrialne do domu i sklepu

meble industrialne

Styl industrialny od wielu lat ma mnóstwo zwolenników, którzy chętnie aranżują własne wnętrza w oparciu o związane z nim kryteria. Do niezbędnych elementów wystroju należą oczywiście meble, które na rynku występują w wielu niezwykle zróżnicowanych odmianach.

Zanim jednak przejdziemy do ich omawiania, warto pokrótce wyjaśnić, czym wyróżnia się styl industrialny. Polega on na upodabnianiu wnętrz do starych, opuszczonych fabryk, które działały w XIX i XX wieku. Ogromne znaczenie mają więc surowe materiały, takie jak metal czy cegła. Do tego dodać trzeba również otwartą przestrzeń i specjalnie przystosowane oświetlenie, nadające całości specyficznego charakteru.

Oczywiście ważne są również meble industrialne, które w znaczący sposób różnią się od tych ustawianych w pomieszczeniach nowoczesnych, skandynawskich czy tradycyjnych. Warto poświęcić nieco czasu na ich wybór, tak aby z jednej strony uzyskać pożądany efekt, a z drugiej dopilnować, by kupione wyposażenie przetrzymało próbę czasu.

Szeroki wybór mebli industrialnych

Co więc okażę się najlepszym wyborem? To oczywiście zależy od konkretnych potrzeb, jednak szczególnie interesująco prezentują się meble metalowe. Doskonale wpisują się one bowiem w specyfikę stylu industrialnego. Wyróżniają się bardzo ciekawym, designerskim i nieco surowym wyglądem, dzięki czemu świetnie łączą się z cegłą czy też betonem. Kolejną zaletą jest fakt, iż występują one w wielu ciekawych odmianach, zróżnicowanych pod względem kształtów.

Oczywiście przyjemny dla oka wygląd to nie wszystko. Tego typu meble są również bardzo funkcjonalne i wytrzymałe pod względem mechanicznym. Naprawdę trudno je uszkodzić, dlatego bez trudu przetrzymają próbę czasu. Po stronie ich zalet należy zapisać również odporność na wpływ czynników zewnętrznych i dość proste czyszczenie.

Decydując się na półki industrialne, stoły, krzesła, regały czy też stoliki kawowe, na pewno warto stawiać na konstrukcje metalowe. Co ciekawe, niektóre meble zawierają również elementy wykonane z drewna (np. blat stołu) i szkła (przeszklenia na półkach). Przekłada się to na jeszcze atrakcyjniejszy wygląd, a także szersze możliwości aranżacyjne.

Czy meble industrialne to dobry wybór? Jak najbardziej! Zwłaszcza w pomieszczeniach wyróżniających się dużą ilością wolnej przestrzeni. Świetni sprawdzą się w mieszkaniach, domach, biurach, warsztatach, a także w sklepach. Z tego powodu warto się nimi zainteresować. Mowa tu zwłaszcza o konstrukcjach wykonanych przez uznanych producentów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *