Jakie wartości odżywcze zawiera sok z mandarynek?

sok z mandarynek

Mandarynki przez niektórych postrzegane są jako ten gorszy odpowiednik pomarańczy, jednak niewielu z nas wie, że mandarynki zawierają więcej witaminy A i C od wspomnianej już swojej kuzynki. Dodatkowo mandarynki są dużo słodsze od grejpfruta i pomarańczy.

Mandarynka i jej wartości lecznicze

Sok z mandarynek jest doskonałym spełnieniem zapotrzebowania na codzienną dawkę witaminy C, która nie tylko wzmacnia nasz organizm, ale także chroni go przed infekcjami. Ponadto witamina C jest idealnym przeciwutleniaczem, który przeciwdziała wolnym rodnikom, wpływającym na proces starzenia. Dodatkowo mandarynki posiadają dużą dawkę witaminy A, która dba o nasz narząd wzroku, wpływa na wzrost kondycji kości, zębów i skóry. Nie wolno zapominać, że sok z mandarynek zawiera również wiele witamin z grupy B, magnez, mangan, wapń, potas i kwas foliowy.

Sok z mandarynek a choroby

Regularnie przyjmowany sok z mandarynek wspomaga osoby chorujące na infekcję dróg moczowych oraz zaparcia. Zawarty w mandarynkach flawonoid wpływa na zapobieganiu odkładania się tłuszczów w wątrobie, dzięki czemu obniża się zachorowanie na miażdżycę i cukrzycę typu 2. Z niektórych badań wynika, że sok z mandarynek wpływa hamująco na niektóre nowotwory.

Mandarynki a starzenie się skóry

Nie należy zapominać o wpływie mandarynek na hamowanie wolnych rodników i ich znaczeniu dla pielęgnacji cery. Sok mandarynkowy oczyszcza, dodatkowo odmładzając i nawilżając skórę. Dzięki stałej obecności soku w diecie nasza skóra zyska utraconą jędrność i blask.

Sok z mandarynek a dieta

Mandarynki to jeden z owoców, które doskonale sprawują się na diecie odchudzającej. Dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu jedna mandarynka zawiera jedynie 35 kalorii. Dodatkowo sok mandarynkowy obecny w diecie wpływa na odpowiednią stymulację układu trawienia i oddziałuje na pozbycie się toksyn z organizmu. Mandarynki są polecane diabetykom i osobom cierpiącym na cukrzycę typu 2, właśnie dzięki niskiemu indeksowi glikemicznemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *