Czy kupno mieszkania jest dobrym rozwiązaniem?

mieszkania w centrum lublin

Wchodząc w dorosłe życie na pewno każdy już ma na uwadze, gdzie i w jakim charakterze mieszkanie zakupić bądź wynająć. Jest to kwestia bardzo indywidualna i z czasem optymalne rozwiązanie może się zmienić, dlatego powinniśmy dokładnie przeanalizować, czy lepiej wyjdziemy na zakupie mieszkania lub domu, czy może jednak lepszy okaże się wynajem.

Zdecydowanie największą zaletą kupna mieszkania jest fakt, że pozostaje ono naszym składnikiem majątku. Możemy wtedy z nim zrobić praktycznie co tylko zechcemy, np. sprzedać je w dowolnym momencie lub wynająć komuś, by czerpać na tym zyski finansowe. Nawet gdy zdecydujemy się na zakup mieszkania na kredyt, rata wynajmu może przewyższać ratę kredytu i nie dość, że w skali miesiąca będziemy zarabiać, to będziemy właścicielami mieszkania.

Kolejnym plusem posiadania mieszkania na wyłączność jest możliwość dowolnej jego aranżacji, przeprowadzenia remontu, a nawet zmiany układu pomieszczeń (przy akceptacji administratora budynku).
Niektóre osoby kupują także mieszkanie licząc na zarobek na jego… sprzedaży. Przez ostatnie lata ceny mieszkań faktycznie poszły w górę i jeżeli ktoś zakupił swoje „M” 10 lat temu, dziś mógłby je sprzedać, a za różnicę ceny kupić jeszcze dobry samochód. Czy jest to tak samo opłacalny zabieg dziś, tego nie wiadomo i ciężko przewidzieć, czy zarobimy na takiej operacji, co więcej, może się nawet okazać, że będziemy stratni.

Zakup mieszkania należy przemyśleć zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy w najbliższych latach powiększenie rodziny. Kupując mieszkanie z jedną sypialnią, po narodzinach dziecka z pewnością będzie ono zbyt ciasne i trzeba będzie szukać innego lokum. Sprzedaż mieszkania i kupno nowego nie jest jednak tak prosta i szybka, jak mogłoby się wydawać. W przypadku wynajmu mieszkania, formalności ograniczone są do minimum i nie będziemy mieć problemów ze zmianą miejsca zamieszkania.

Jeżeli chcemy szybko znaleźć mieszkanie, najlepszym sposobem jest przeglądanie ofert w internecie. Możemy na przykład wpisać w wyszukiwarce frazę typu „mieszkania w centrum Lublin”. Istnieje wiele stron internetowych, które za nas porównują wszelkie oferty w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *