Dieta sokowa – czy warto zaczynać?

wyciskarka do soków

Coraz częstszym i popularnym sposobem na zdrową cerę oraz pozbycie się zbędnych kilogramów jest rozpoczęcie diety sokowej. Jednak jak to zrobić, zamówić gotowe soki, robić samemu? A może dieta sokowa nie jest wcale tak zdrowa, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka?

Jak działa dieta sokowa?

Z informacji, które możemy znaleźć w Internecie wynika, że dieta sokowa polega na tym, że przez kilka dni wyłącznie pijemy zdrowe soki, aby pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. Niektóre poradniki podają, że możemy w tym czasie schudnąć nawet 5 kg. Najlepszym rozwiązaniem będzie samodzielne przygotowywanie ich w domu, ze sprawdzonych i wysokiej jakości warzyw i owoców. Do wyciskania domowych soków idealnie nadają się wyciskarki do owoców jednoślimakowe albo wyciskarki dwuśliamkowe, które dzięki wykorzystanej technologii zapewniają nam wszystko, co najlepsze w wyciskanym produkcie. Sok z takich wyciskarek jest dużo bardziej gęsty, esencjonalny, nawet jak używamy warzyw liściaste, czy owoce jagodowe.

Dieta sokowa – zalety

Główną zaletą takiej diety są wykorzystywane w niej warzywa i owoce, które są źródłem przeciwutleniaczy. Warzywa i owoce, nie tylko w naturalny sposób chronią nasz organizm przed starzeniem, ale także działają antynowotworowo. Dzięki swojej płynnej konsystencji lepiej się przyswajają. Dodatkowo zdrowe soki są źródłem wielu witamin rozpuszczalnych w wodzie. Przede wszystkim chodzi o witaminy z grupy B, witaminę C i kwas foliowy. Taki detoks może być ciekawym wstępem do rozpoczęcia kuracji odchudzającej, gdyż stosowanie diety sokowej przez kilka dni, zmniejsza nasz żołądek, co dodatkowo wpływa na zmniejszenie się zapotrzebowania na spożywane jedzenie.

Wady diety sokowej

Należy mieć na uwadze, że dieta sokowa nie dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości tłuszczy, białek, czy węglowodanów. W związku z tym, po kilku dniach możesz poczuć się ospały i zmęczony. Z tej właśnie przyczyny eksperci nie zalecają uprawiania intensywnego sportu, wyciskanie na siłowni zamień na zajęcia jogi, czy dłuższy spacer. Soki, których głównym składnikiem są owoce, zawierają dużą ilość cukrów prostych, które powodują gwałtowne skoki glukozy we krwi.

Czy warto stosować dietę sokową?

W zależności od naszych indywidualnych preferencji po kilku dniach stosowania detoksu sokowego poczujemy się lżejsi i będziemy mieć więcej siły. Dzięki zdrowym sokom nasz układ trawienny odpoczął od trawienia ciężkostrawnych potraw. Ograniczając dietę, nasz brzuch stanie się płaski i poczujemy ogromną satysfakcję z wysiłku, jaki ponieśliśmy. Dodatkowym bonusem będzie spadek wagi ciało, co na pewno odnotuje nasza waga, dzieje się tak na skutek oczyszczenia jelit z resztek pokarmowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *