Czego uczy się dziecko w przedszkolu?

prywatne przedszkole warszawa

Oddanie dziecka do przedszkola jest dzisiaj przeważnie koniecznością. Rodzice są zmuszeni do pozostawienia dziecka w tejże placówce, ponieważ muszą iść do pracy. Niewiele osób zastanawia się dzisiaj nad tym, jakie korzyści może przynieść przedszkole. Musimy wiedzieć, że przedszkole to już nie tylko „przechowalnia” maluchów, ale również instytucja, która kształci i wychowuje najmłodszych.

Pamiętajmy, że zadaniem przedszkola jest przygotowanie dzieci do uczęszczania do szkoły. Właśnie dlatego, w placówkach tego rodzaju prowadzone są dzisiaj edukacyjne zajęcia różnego typu.

Dziecko w przedszkolu ma dzisiaj okazję uczyć się języka angielskiego, brać udział w zajęciach sprawnościowych. Poznaje otaczającą rzeczywistość, przekazywane są mu najważniejsze wartości, jakimi ma kierować się w życiu. Nie ma wątpliwości, że przedszkole bierze dzisiaj czynny udział w wychowaniu dzieci jednak nie można zapominać, że to głównie rodzice powinni sprawować tą funkcję.

Aby sprawdzić, na jaką edukację mogą liczyć maluchy w poszczególnych przedszkolach, warto sprawdzić ich ofertę w internecie. Wystarczy wpisać hasło typu „prywatne przedszkole Warszawa”. Ciekawostką jest fakt, iż wiele placówek oprócz standardowego programu nauczania, jaki zostaje wytyczony każdego roku przez MEN, oferuje również szereg zajęć dodatkowych, nieobowiązkowych, które wpływają na odpowiedni rozwój malucha, biorąc pod uwagę jego indywidualne preferencje i potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *