Jak wybrać ubranie do porodu?

koszula ciążowa torelle

Poród to dla każdej kobiety wyczekiwany moment. Wiąże się on z naprawdę wieloma emocjami — tymi pozytywnymi, jak i stresującymi. Z pewnością kwestia ubrania to ostatnia, która przychodzi na myśl przyszłej mamie, jednak warto o nim pomyśleć. 

Praktyczne ubranie do rodzenia — koszula ciążowa.

Ubranie, w którym rodzimy, powinno być dla kobiety rodzącej przede wszystkim wygodne. Dla większości mam najważniejsza jest więc wygoda i komfort. Podczas porodu ubranie pobrudzi się wszystkimi możliwymi płynami fizjologicznymi z ciała. 

Z tego powodu większość mam stawia na praktyczne i wygodne rozwiązania. Najczęstszym wyborem jest koszula ciążowa, która ma odpowiednią długość i jest wykonana z naturalnych materiałów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koszuli do porodu?

Warto zwrócić uwagę na te dwa aspekty koszuli do porodu — długość i materiał. 

Koszula nie powinna być za krótka, aby nie odsłaniała tych partii ciała, które rodząca kobieta nie musi i nie chce pokazywać. Poza tym, porody (szczególnie te fizjologiczne) rzadko kiedy odbywają się w szybkim tempie i często bywa tak, że kobieta rodząca spędzi w tej koszuli parę godzin i będzie spacerowała, korzysta z toalety itp. 

Materiał, z którego wykonana jest koszula ciążowa, powinien być naturalny, gdyż to właśnie na niej zostanie położone dziecko po porodzie. Po więcej porad związanych z przygotowaniem do porody, zajrzyj tutaj: https://raczkujemy.pl/dla-mamy/wyprawka-do-szpitala-dla-mamy/.

Praktycznie czy jednak elegancko?

Niektóre mamy wolą wybrać koszulę ciążową, która jest bardziej ładna niż praktyczna. Ubrania z porodu można traktować jako pamiątkę na całe życie. 

Nieważne, jaką koszulę do porodu wybierzemy, to i tak może to nie mieć wielkiego znaczenia. Szpital i tak może zażądać, aby rodząca przebrała się w koszulę szpitalną. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *