Jak funkcjonalnie urządzić kawalerkę?

planowanie kuchni ikea

Wielu ludziom wydaje się, że trudno jest urządzić niewielką kawalerkę. Nic bardziej mylnego! Przy odpowiedniej aranżacji zwykła kawalerka może niezwykle pojemna, ale i też modnie urządzona. Trzeba przede wszystkim wydzielić strefy (kuchenną, łazienkową, ogólną i łóżkową) oraz postawić na nowoczesne rozwiązania przechowywania rzeczy. Jak rozplanować wnętrze kawalerki, aby wydobyć z niej jak najwięcej?

Kuchnia

Najtrudniejsze jest dobre planowanie kuchni. Ikea to miejsce, w którym znajdziemy inspiracje oraz łatwe do łączenia między sobą meble i dodatki w dobry cenach. Szwedzki producent mebli ma w swojej ofercie też wiele rozwiązań przechowywania sprzętów kuchennych, talerzy, czy kubków – a w kuchni odpowiednie ułożenie rzeczy jest najważniejsze! Jeśli nie masz wydzielonej kuchni w kawalerce i posiadasz jedynie aneks kuchenny, to możesz pomyśleć o oddzieleniu go od pokoju za pomocą zasłony lub kotary.

Łazienka

W małej łazience również ważną rolę pełni system przechowywania. Każdą wolną przestrzeń można zaaranżować tak, aby wyglądała dobrze i była funkcjonalna. Nie bój się stosować wysokich szafek oraz podwieszanych półek. Pomyśl też o zamontowaniu szerokiego lustra – sprawi to, że łazienka będzie wyglądała na większą. 

Pokój

W małym pokoju  najlepiej sprawdzą się jasne kolory, gdyż sprawią, że będzie ona wyglądała na większą. Na rynku można znaleźć wiele szaf i komód, które wyglądają modnie, a jednocześnie są przestronne. Jeśli masz mało miejsca, a dużo zapału, to możesz pomyśleć o łóżku na antresoli. Pod antresolą dobrze sprawdzi się umieszczenie łóżka, biurka lub niskiej komody. Dzięki temu zyskasz więcej miejsca w pokoju i może nawet uda ci się zmieścić szafę lub stół. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *