Butelka z filtrem – zalety i wady

jonizatory wody

Butelki filtrujące wodę cieszą się coraz większą popularnością. Nie jest to tylko chwilowy trend, ale raczej konieczność, by móc gasić pragnienie i nawadniać organizm wodą najlepszej jakości. W czasach, w których zagrożeni jesteśmy ogromną ilością toksyn i związków chemicznych, wydaje się zasadne, by zadbać o własne zdrowie. Dobra woda to pierwszy krok, a picie z butelki filtrującej powinno stać się naszym codziennym nawykiem. Przedstawiamy największe walory, jakie wiążą się z piciem wody dodatkowo przefiltrowanej. Zwracamy również uwagę na wady, jakie może posiadać dany rodzaj butelki.

Zawsze świeża woda

Butelka z filtrem powinna być napełniana wodą do niezbędnego poziomu według indywidualnych potrzeb. Woda zachowuje w niej świeżość przez kolejne 24 godziny. Dopiero po tym czasie można butelkę opróżnić, by napełnić ją ponownie. Co ciekawe, przefiltrowaną wodę można przelać do innego naczynia, na przykład dzbanka czy bidonu i również zachowa swoje właściwości.

Woda zjonizowana

Butelka na wodę z filtrem zmienia zasadowość wody. Już dzięki kilkuminutowej filtracji otrzymujemy najlepszej jakości napój. Woda zjonizowana powiada wiele zalet. Przede wszystkim nie tylko gasi pragnienie, ale o wiele lepiej nawadnia organizm – szybciej wchłania się w komórki poprzez układ pokarmowy.

Więcej na temat jonizatorów wody: https://www.mocsokow.pl/12-jonizatory-wody

Filtry są naturalne i bezpieczne

Nie istnieją żadne przeciwwskazania do korzystania z butelek filtrujących. Wręcz przeciwnie, nie musimy martwić się o to, że poprzez proces filtracji woda zyskuje gorszą jakość. Wszystkie materiały, jakie zostały wykorzystane w filtrach, są w pełni bezpieczne, naturalne. To przede wszystkim filtr węglowy, który pozyskuje się poprzez spalanie łupin orzechów kokosowych czy też kryształ górski. To właśnie dobroczynne właściwości tych surowców odkryto już wieki temu.

Butelka z filtrem jest wielorazowego użytku

Okazuje się, że inwestycja w butelkę z filtrem to doskonale wydane pieniądze, które zresztą zwracają się już po kilku miesiącach. Butelka do wody wykazuje właściwości filtrujące przez rok, jeśli pod uwagę weźmiemy napełnianie jej wodą 4 razy dziennie.

Butelka filtrująca wykonana z bezpiecznych materiałów, które mogą być poddane recyklingowi

Butelki z filtrem, jak i bidony oraz dzbanki filtrujące są wolne od szkodliwego bisfenolu oraz ftalanów. Nie ma też możliwości, by materiały, z jakich zostało stworzone to naczynie, wchodziły w reakcję z wodą.

Warto też podkreślić, że butelka jest wielorazowego użytku, co już sprzyja działaniom proekologicznym. Po jej maksymalnej eksploatacji czy też, kiedy ulegnie zniszczeniu, można dać jej „drugie życie”. Butelka nadaje się do procesu recyklingu tworzyw sztucznych.

Można również wspomnieć o wadach tego produktu. Trzeba pamiętać o regularnym napełnianiu butelki oraz zabieraniu jej zawsze ze sobą. Butelki dostępne są w kilku rozmiarach, co dla niektórych może być niewystarczające, jeśli weźmiemy pod uwagę indywidualne potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *