Podłoga z żywicy – cechy charakterystyczne

wylewki epoksydowe

Wylewki epoksydowe wchodzą na salony. I to dosłownie, bo w końcu po czasach, w których podłogę z żywicy stosowano jedynie w warsztatach, fabrykach i innych przestrzeniach narażonych na intensywną eksploatację, w końcu docenili ją prywatni inwestorzy. Wylewki tego rodzaju stosowane są coraz częściej w łazience, kuchni, a nawet w salonie. Warto wiedzieć o nich więcej, szczególnie jeśli planuje się generalny remont albo urządza właśnie własne „cztery kąty”.

Podłoga z żywicy jest niezwykle trwała i zapewnia wieloletnie użytkowanie w pełnej funkcjonalności. Jest odporna na duży ciężar, przecież z powodzeniem takie wylewki stosuje się w warsztatach czy halach przemysłowych. Do tego nie pęka, nie rysuje się, jest w pełni odporna na różne warunki, w tym wysokie temperatury czy wilgoć. Kolejną zaletą jest to, że wylewki epoksydowe są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy przetrzeć je mopem, by znowu lśniły czystością. Co ciekawe, wylewka tego rodzaju nie różni się zbytnio ceną od tradycyjnych płytek ceramicznych.

Uwagę warto zwrócić na jeszcze jeden aspekt. Wylewki epoksydowe mogą stać się nie tylko praktycznym podłożem każdego wnętrza, ale również ciekawym elementem dekoracyjnym wybranej przestrzeni. Do żywicy dodaje się przecież dowolny barwnik albo drobinki kwarcu, które przepięknie mienią się w zależności od padania kąta światła. Dzięki różnym dodatkom można sprawić, by podłoga nabrała zupełnie innego wymiaru.

Nie ma wątpliwości, że podłoga z żywicy staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Wybierają ją inwestorzy, którym zależy na nowoczesnych, dekoracyjnych, ale też praktycznych rozwiązaniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *