Jak wybrać ubranie do porodu?

koszula ciążowa torelle

Poród to dla każdej kobiety wyczekiwany moment. Wiąże się on z naprawdę wieloma emocjami — tymi pozytywnymi, jak i stresującymi. Z pewnością kwestia ubrania to ostatnia, która przychodzi na myśl przyszłej mamie, jednak warto o nim pomyśleć. 

Praktyczne ubranie do rodzenia — koszula ciążowa.

Ubranie, w którym rodzimy, powinno być dla kobiety rodzącej przede wszystkim wygodne. Dla większości mam najważniejsza jest więc wygoda i komfort. Podczas porodu ubranie pobrudzi się wszystkimi możliwymi płynami fizjologicznymi z ciała. 

Z tego powodu większość mam stawia na praktyczne i wygodne rozwiązania. Najczęstszym wyborem jest koszula ciążowa, która ma odpowiednią długość i jest wykonana z naturalnych materiałów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze koszuli do porodu?

Warto zwrócić uwagę na te dwa aspekty koszuli do porodu — długość i materiał. 

Koszula nie powinna być za krótka, aby nie odsłaniała tych partii ciała, które rodząca kobieta nie musi i nie chce pokazywać. Poza tym, porody (szczególnie te fizjologiczne) rzadko kiedy odbywają się w szybkim tempie i często bywa tak, że kobieta rodząca spędzi w tej koszuli parę godzin i będzie spacerowała, korzysta z toalety itp. 

Materiał, z którego wykonana jest koszula ciążowa, powinien być naturalny, gdyż to właśnie na niej zostanie położone dziecko po porodzie. 

Praktycznie czy jednak elegancko?

Niektóre mamy wolą wybrać koszulę ciążową, która jest bardziej ładna niż praktyczna. Ubrania z porodu można traktować jako pamiątkę na całe życie. 

Nieważne, jaką koszulę do porodu wybierzemy, to i tak może to nie mieć wielkiego znaczenia. Szpital i tak może zażądać, aby rodząca przebrała się w koszulę szpitalną. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *